Sevda Erginci hakkında bilmeniz gereken 10 şey
Hayat Bazen Tatlıdır’da Sevda karakterini başarıyla canlandıran Sevda Erginci’nin Karagül’de göründüğünden beri giderek artan bir hayran kitlesi var. Kendisini yalnız bırakmayan fanları onun her işini dizisini özenle takip ediyor, sevgilerini her fırsatta dile getiriyor.

1- 1993 doğumlu, İstanbul’lu!


Sevda Erginci 3 Ekim 1993 yılında İstanbul’da doğdu. 24 yaşında, Terazi burcu.

2- İlk dizisi hangisi?


Sevda Erginci’nin ilk dizisi 2012 yılında Ozan Güven ve Özgü Namal’la başrolünü paylaştığı Koyu Kırmızı dizisidir. O dizide Ayşe karakterine hayat vermiştir.

3- Sevda Erginci aşkı nasıl yaşar?


Çok gözü kara yaşıyormuş. Saçma sapan davrandığı zamanlar oluyormuş ama artık onları aştığını düşünüyor. Şimdi daha huzurlu olmak istiyormuş aşkta...

4- Lakabı olan “Kara Sevda”ya inanıyor mu?


Tam tersiymiş aslında. Aşkta hırsa inanmayanlardan biri... Tutkuluymuş ama istediği için de her şeyi yapmazmış. Olmuyorsa olmuyordur diye düşünenlerden, bazen başka kapıların açılması için bırakmak gerekir diye düşünüyor. Ama karakterine inanıyor ve onu gayet net bir şekilde anlıyor.

5- Ailesi ile ilişkisi nasıl?


Ailesi Sevda Erginci’yi her konuda özgür bırakmış, o da bir kısıtlama olmadığı için onların razı gelmediği şeylere yönelmemiş. Babası diziyi izleyip onu çok sert eleştiriyormuş, o da kızıyormuş başta ama sonra birçok şeyi düzeltmesine sebep olduğunu anlamış.

6- Hayat Bazen Tatlıdır’dan önce hangi yapımlarda yer aldı?


İlk dizisi Koyu Kırmızı’dan sonra 2012'de Mehmet Aslantuğ ve Fahriye Evcen'in başrollerini paylaştığı Osmanlı Devleti’nin son zamanlarını anlatan Veda dizisinde Lamia karakterini canlandırdı, Daha sonra asıl fark edildiği dizi Karagül’de Ayşe’yi canlandıran Sevda Erginci bir de Türkan Şoray'ın yönetmenliğini yaptığı Uzaklarda Arama adlı sinema filminde rol aldı.

7- Mutfakla arası nasıl?


Yemek yapmayı çok seviyor. Mutfağa girip saatlerce yemek yapıp onları dağıtmaktan mutluluk duyuyor. İleride aşçılık eğitimi almayı bile düşünüyor.

8- Oyunculuğa nasıl başladı?


Aklında oyunculuk hiç yokmuş, aksine dansçı veya balerin olmak istiyormuş. Sonra 15 yaşında Semaver Kumpanya ile tanışmış ve onların birkaç oyununu izleyince çok etkilenmiş. Onlarla çalışmaya başlamış.  Sonra da Kenter Tiyatrosu'nda çalışmış, Yıldız Kenter'in öğrencisi olmuş. Gerisi dizi ve sinema projeleriyle gelmiş zaten.

9- Ona göre kusurları neler?


Sevda Erginci kendisini kusurlarıyla sevenlerden. Kimse mükemmel olamaz diye düşünüyor. Ona göre kusurları ise kararsız, detaycı ve tedirgin olmasıymış. Çok zor karar veriyor, kendisi ve çevresi hakkında çok titizleniyormuş.

10- Kıskanç mı?


Hiç kıskanç değilim diyemiyor Sevda Erginci ama kıskançlık krizleri geçiren, baskıcı, kısıtlayıcı biri değilmiş. Özgür kalmaktan ve özgür bırakmaktan yanaymış.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları