2016 Yılı Boyunca İzlenen, Kendinden Söz Ettiren Türk Filmleri


2016 yılında yine bir çok film vizyona girdi. Bunlardan kimisi beklenen ilgiyi göremedi kimisi de beklenenden fazla ilgi gördü.

İftarlık Gazoz

 1970’lerde bir Ege kasabasında yaşayan Adem, ilkokulu yeni bitirmiştir. Yazı çalışarak geçirmek isteyen Adem, ailesinden zorlukla da olsa izin alır ve Gazozcu Cibar Kemal Usta’nın çırağı olur. Ramazan ayı gelmiştir ve Adem bir yandan çalışırken oruç tutmaya niyetlenir. Ancak alışkın olmadığı için çalışırken oldukça zorlanır, serap görmeye başlar. Bu gün, Adem’in hayatının en uzun günü olacaktır.

Annemin Yarası

11 Mart 2016’da vizyona giren son yılların en başarılı yerli filmlerinden. Adeta yıldızlar geçidi olan filmimizin başrolümnde Meryem Uzerli,  Okan Yalabık, Ozan Güven, Belçim Bilgin Erdoğan, Bora Akkaş gibi türk sinemasının yıldız isimleri yer alıyor. Konusu ile de bir hayli ilgi çekici olan yapımımız şaşırtıcı hikeyesi ve akılda kalıcı kurgusu ile senenin en iddialı işlerinden. Filmimizde Yetimhanede büyüyün Bosnalı Salih birgün babasını ve annesini bulmak adına yola koyulacaktır. Bu esnada bir çiftlikte tatlı ve samimi bir çiftin yanında işe başlayan Salih, zamanla bu insanlara da uzanan korkunç bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalacak ve tüm herkesin hayatını baştan sona değiştirecektir.

Kötü Kedi Şerafettin

 5 Şubat 2015 günü vizyona giren ilk büyük ölçekli türk animasyon yapımı. Bülent Üstün’ün efsane çizgi roman Kötü kedi Şerafettin’in bu animasyon macerası Amerika’daki muadillerine yakın bir teknolojide sevenleri ile buluşuyor. Yediden yetmişe yaş grubu olmayan filmimiz her yaş grubuna hitap eden başarılı bir yapım. Çekimleri uzun zamandır süren ve toplamda 5 milyon dolara yakın bir bütçeye sahip olan bu animasyon daha şimdiden gişe de büyük beklenti yaratan filmlerden oldu. Her açıdan son derece kaliteli bir animasyon olan yapımımız seslendirme kadrosu ile de göz dolduruyor. Şerefattin’in maceralarını Cihangir merkezli anlatan animasyonda kötü kedi Şerafettin ile yancıları martı Rıfkı ve fare Rıza akşamki mangal için hazırlıklarını sürdürmektedir. Gelgelelim, aynı gün içinde Şero’nun başına gelmeyen kalmaz. Önce babası Tonguç tarafından evden kovulur, sonra gözüne kestirdiği manitanın ölümüne sebep olur, yetmezmiş gibi düşmanlarının saldırısına uğrar, hayatı boyunca belki de ilk defa aşık olur ve nihayetinde Tacettin adında bir oğlu olduğunu öğrenir. Sürükleyici ve kahkaha dolu bir maceraya gebe oılan yapımımız kalite kokuyor.

El Değmemiş Aşk

fenerbahçe aşığı olan ve bir tülü olgunlaşmayan Zafer, babasının ısrarı ile evlenme kararı alır. Kendisine çocukluğundan beri aşık Feryal ile evlenme kararı alır anca kendisinin gönlü Duygu adında bir kızdadır. Feryal ise bunu bildiği için daha önce hiç denenmemeiş yollarla Zafer’i kendisine aşık etmeye çalışacaktır. Romantik Komedi türünde olan filmimiz Eylül 2016’da vizyona giren yerli yapımlardan biri. Türün sevenleri için son derece uygun olan filmimiz romantizmin ve komedinin ustaca harmanlandığı bir yapım. Sinemalarda büyük bir gişe başarısı elde etmesi beklenen yapımımızı raharlıkla izleyebilirsiniz.

Delibal

Aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar

Düğün Dernek 2

 İlk filmde oğlunu evlendiren İsmail, ikinci filmde torununu sünnet ettirme telaşına giriyor. Eski takım bir araya geliyor, başını olmadık belalara sokuyor, sünnet düğünü şehir çapında bir hadise halini alıyor. Sinemaseverlerce yolu dört gözle beklenen yapım sizi kendisine hayran bırakacak yine.

Kardeşim Benim

Uzun zamandır birbirleri ile konuşayan iki kardeş Babalarının vasiyetleri üzerine bir araya gelirler. Babalarının son isteğini yerine getirmek için yola çıkan bu iki kardeş, bu yolda macerayı , kardeşlik duygusunu ve aşkı bulacaktır.

 

Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Efsun ile Sinan’ın düğün telaşına tanık oluyoruz. Efsun’un ailesi, özellikle Peyker Hanım ile Sinan’ın düğün için ortaya çıkan babaannesi Cavide Hanım arasındaki zaman zaman sert, zaman zaman eğlenceli rekabet filmin ana konusunu oluşturuyor. Her anı ile komedinin dozunun çok yüksek olduğu yapımı izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Küçük Esna

Kendi halinde yaşayan küçük esnaf mafyaya bulaşırsa ne olur? Mafyadan kurtulmaya çalışan mahallemizin çilingiri Berhudar’ın peşine düşen film, aşktan, aileden, arkadaşlıktan bahseden bir komediye dönüşüyor

Babaların Babası

Filmimizde mafya aleminin en saygı duyulan ismi “Babaların Babası” Necdet Çetin, yasaklamasına rağmen diğer mafya babalarının onun arkasından uyuşturucu ticareti yaptığını öğrenince çok sinirlenir. Onlara bir ders vermek için plan yapar, ancak tam bu esnada bir mezarlıkta uğradığı suikast girişimi sonucu yaralanır. Bu beklenmedik olayın sorumluluğu, zamanında Çetin ile büyük sorunlar yaşamış Tarık Tenekeci’nin üzerine kalır. Tarık Tenekeci suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışırken Necdet Çetin’in Tarık Tenekeci’nin eski sevgilisinden bir oğlu olduğu ortaya çıkar. Berk adlı bu genç baleyle ilgilenen, sevgilisi İnci ile birlikte yaşayan, kimseye zararı dokunmayan biridir. Necdet baba, kendisinin yaralanmasıyla işleri oğluna devretmek ister, onu yetiştirme görevini ise en güvendiği adamı Mahmut’a verir. Ancak Berk’in varlığından diğer mafya babalarının haberdar olması, işleri alt üst edecektir.

Osman Pazarlama

Osman Şaşmaz girdiği her işte dikiş tutturamamış bir girişimcidir. Parası olmadığı için sevdiği kızı da alamayan Osman çareyi ürünlerini tv programlarında tanıtmada bulur. Bu yolda tek destekçisi iş arkadaşı Erkan ve kendisinden hoşlanan aile dostlarının kızı Songül’dür

Dedemin Fiş

Çirci ailesinin reisi Salih Bey’in beyin ölümü gerçekleşmiştir, ancak yaşam destek ünitesine bağlı şekilde hayatta tutulmaktadır. Ancak fişin çekilmesi gerçekleşmeden önce miras peşindeki çocuklar ve torunlar ölüm döşeğindeki adamın başına üşüşecektir

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları