Ilayda Çevik Kim ?
Ilayda Çevik Kim ?

Karagül dizisinde Maya Şanverdi karakteriyle bilinen genç oyuncu, İlayda Çevik’tir. #FoxTv ekranlarının en çok izlenen dizisi haline gelen Karagül oyuncuları arasında yetenekli ve başarılı bir oyuncudur. 22 Aralık 1994 yılında Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. Çevik Yeditepe Üniversitesi Tiyatroda okumaktadır.

5 yıl boyunca Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu çatısı altında eğitim alan ve çeşitli oyunlarda oynayan İlayda Çevik, ortaokul yıllarında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nin kurslarına katılmış, ardından eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etmiştir.

Karagül dizisinde Maya Şanverdi rolüyle genç oyuncu

Fransızca ve almanca bilen güzel ve başarılı oyuncu, ilk profesyonel tiyatro performansını da, Çocuk Bahçesi isimli çocuk oyunu ile yapmıştır. İlerleyen yıllarda Duru Tiyatrosunda oyunculuk eğitimine devam etmiş ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girmiştir. Halen üniversite eğitimine devam eden İlayda Çevik, Karagül isimli dizi filmde, ilk kez Türk televizyon seyircisi karşısına çıkarak, büyük bir beğeni kazanmıştır.

İlayda Çevik Hakkında Genel Bilgi

Doğum yeri: Balıkesir

Doğum tarihi: 22-12-1994

Boy: 1.68cm

Kilo: 56

Saç rengi: Kumral

Göz rengi: Mavi


İLAYDA CEVİK TWİTTER

https://twitter.com/ilaydacevik

İLAYDA ÇEVİK INSTAGRAM

https://instagram.com/ilaydacevikfan/

İLAYDA ÇEVİK FACEBOOK

https://www.facebook.com/ilaydacevik

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları