Bae Suzy Kimdir ?
Bae Suzy Kimdir ?

Bae Su -ji  ( Hangul 배수지 d. 10 Ekim 1994 ) genellikle sahne adı Suzy ile bilinen Güney Koreli şarkıcı ve aktris. O  KBS2TV dizisi' Dream High'da Go Hye -mi rolüyle tanınmaktadır.Ayrıca JYP Entertainment altında ki kız grubu Miss A üyesidir .

Suzy 10 Ekim 1994 tarihinde Gwangju, Güney Kore doğdu ;Su- bin adına bir ablası ve Sang - moon adında bir kardeşi vardır . O Güzel Sanatlar Lisesine katıldı. Çıkışından  önce, o bir online alışveriş modeli oldu. 2009 yılında Mnet'in Superstar K yarışması için seçmelere katıldı ve ön tur üzerinden yapılan seçmelerde elendi . Ancak, JYP Entertainmen'in bir çalışanının dikkatini çekti ve kısa sürede JYP stajyer oldu. Bir yıl boyunca eğitim aldıktan sonra , Grup üyeleri Feive Jia ile tanışmış oldu .Gruba Minilave edildikten sonra hazırlanan dört üye Miss A grubun da yer aldı.


2010 yılı Ekim ayında , Suzy MBC Show için T-ara'dan  Jiyeon  , SHINee'den Minho ve Onew ile birlikte sunuculuk yapmışlardır. Suzy sonra Inkigayo , M Countdown gibi diğer gösterileri ev sahipliği yaptı. FT'den Hongki ile 26 Altın Disk Ödülleri kategorisi altındaki " 2011 yılının yeni yıldızı " ödülünü kazandı. Aktör ve Şarkıcı Song Joong -ki ile Mnet 20'nin Choice Awards 'da ev sahipliği yaptı.

28 Şubat Ocak 3'te KBS2 kanalında yayınlanan drama Dream High'ın ana kadın karakter Go Hye -mi olarak oyunculuk yaptı. Aynı zamanda diğer ülkelerde de popülerlik ve uluslararası ödül kazandı.

Bae Suzy Twitter'da bir milyon takipçiye sahip olan ilk kadın ünlü olmuştur. O 48 Baeksang Sanat Ödülleri'nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülünü, yeni şarkıcı ödülünü , çaylak tiyatro oyuncusu ödülünü ve çaylak oyuncu ödülünü (film) kazanan ilk Koreli kadındır. 22 Aralık 2012 tarihinde , Suzy farklı eğlence alanlarında 4 çaylak ödülü ve Yılın En İyi Yeni Varyete ödülünü kazandı.

19 Ağustos 2015 tarihinde , Suzy 2013 yılında Gu Family Book'dan beri onun dönüş draması olacak "Uncontrollably Fond " isimli 2016 yılında yayınlanan bu dizide Kim Woo - bin ile birlikte başrol olarak yer aldı.

YOUR REACTION?

Facebook Conversations